Sosyal Medya:

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ

Mükemmel Gülüşü Yakalayın...

Dijital Diş Hekimliği

Gelişen teknoloji hayatımızın her alanında olduğu gibi dişhekimliğinde de çok önemli bir konuma gelmiştir. Bu sebeple hastaların dişhekimlerinden beklentileri zaman içerisinde değişiklikler göstermiştir. Önceden hastalar için sadece ağrılarının giderilmesi ve eksik dişlerin tamamlanması yeterli iken zamanla bu şikayetlerin giderilmesinin yanında çok daha hızlı, konforlu ve daha az seansta hizmet almak önem kazanmıştır. 

DİJİTAL DİŞHEKİMLİĞİ AVANTAJLARI

-Ağız içinde alınan ölçü oldukça küçük bir kamera ile 1-2 dakika gibi kısa bir sürede alındığı için hastalarda bulantı, öğürme ve kusma gibi rahatsızlık verici hisler yaratmaz.
-Hastanın ağzının ve dişlerinin birebir kopyası dijital ortama aktarıldığında hata payı sıfıra yakındır. Ve yapılacak restorasyonun kişinin yüz ifadesine ve ağız şekline en uygun şekilde tasarlanmasını sağlar.
-Silikon ölçü maddeleri ve  bunlardan elde edilen alçı modellerdeki boyutsal değişimler olmadığı için hastaların üst üste 4-5 defa randevuya gelmeleri gerekmez, 1-2 günde yeni protezlerine kavuşabilirler.

Copyright ©2021 akifkarabulut.com Tüm Hakları Saklıdır.